Khao Sok. III päev.

Olles pidevast varakult ärkamisest ja tohututest seiklustest tõeliselt väsinud, otsustasime, et käes on see päev, kus me endale äratust ei panegi. Asi lõppes aga sellega, et hea une asemel ärkasime iga natukese aja tagant.

Kuna käes oli meie viimane päev Khao Sokis, otsustasime ära teha ka ahvituuri, mis pidi Smiley Bungalow külastajatele tasuta olema. Asja uurima asudes selgus, et kuna autojuhti pole võtta, siis ka tuur jääb seekord tegemata.

Paistis, et meie viimane päev pidi tulema vaikne ja rahulik. Suundusime taas tuttava Kh
ao Sok County Baari poole, kus istus ees juba tuttav seltskond Belgiast (tundus, et nad ei olegi kogu oma Khao Sokis oleku aja sealt lahkunud), et võtta paar värskendavat jooki. Peale veel mõningaid sööste vihmavalangute vahel suundusime tagasi oma puuonni.20140915_161103

Õhtusöögiks tõttasime uut söögikohta otsima, peale pikka valimisprotsessi jäi meie pilk pidama ühel rohelusse mattunud ning värviliste tuledega ehitud restoranil.

SDC10455

Astusime sisse ning istusime meelepärasesse lauda, peale menüüde uurimist juhtis Kadri Triinu tähelepanu tema seljataga rippuvale huvitavale laternale. Kui Triin oli vaevalt pead pööranud, et antud kunsttükki uurida nägi ta aga veelgi intrigeerivamat meistriteost. Tulemus- tõeline hirmukangestus. Teatades resoluutselt, et siin me enam istuda ei saa, asus Triin kiirelt lauast eemalduma, krahmates kaasa ka kõik talle kuuluva. Kadrilgi ei kulunud enam kaua, et pilk fokusseerida laterna kõrvale meisterdatud ämblikuvõrgul. Juba uues lauas istudes ja õhtusöögi kallal maiustades,

SDC10446

ei saanud Triin, kes konstantselt ämblikuvõrgul silma peal hoidis, aru, kuidas vana arahofoob Kadri asja nii rahulikult võtab. Alles siis, kui Triin Kadri liistule võttis, sai selgus majja. Lühinägelik Kadri ei olnud kunsttüki hirmsaimat detaili tabanudki. Nägi ta ju üksnes võrku, aga mitte selle keskel varitsevat, tohutu rohelise kere ja pikkade mustade jalgadega, ämblikuonu.

SDC10449

SDC10452

Õhtune ehmatus eskaleerus aga öiseks närvivapustuseks.

Triin ärkas keset ööd ootamatult selle peale, et Kadri oli asunud oma voodist ülihelikiirusel lahkuma otsides paaniliselt väljapääsu oma sääsevõrgupuntrast. Selleks ajaks, kui ta jalgade madinal toa teise otsa jõudis ja lambi sirama virutas, oli Triin juba täielikult ärkvel. Esimese küsimuse peale, mis toimub, vastust ei tulnud. Kadri vaid seisis, vahel imelikult kohapeal tammudes, ning tõi suule surutud käe alt kuuldavale ebainimlikke häälitsusi. Olles küsimust korduvalt korranud, oli näha, et suud küll maigutati, kuid midagi artikuleeritut sealt ei väljunud. Taoline seisund kestis oma mitu minutit ja Triin hakkas juba ärrituma. Lõpuks suutis Kadri aga paanilise õhuahmimise vahel olukorda selgust tuua. Väriseva näpuga oma voodi poole vehkides, teatas ta, et talle laskus just näkku frisbee suurune ämblik. „Niidiga tuli laest, otse mulle näkku. See on kuskil seal. Kontrolli, vaata tekkide vahele!“. Peale sügavalt häiritud Triinu pikki otsinguid ja selgitusi, et tegu oli üksnes unenäoga, nõustus Kadri voodisse naasma. Enne uinumist kuulis Triin veel Kadri nutuseguseid nuukseid. Jõudnud vaevalt uinuda, äratati Triin küsimusega „Tohin ma täna öösel sinu voodis magada?“. Viimasest Triin aga kategooriliselt keeldus ja teatas küllaltki kurjalt, et see oli vaid uni ning nüüd tuleb kohe magama jääda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s