Hüvastijätt…

Reisi algus

Peale esimesi hüvastijätte Tallinna Sadamas alustasime oma reisi M/S Romantika pardal, kuna meie lend väljus laupäeval Rootsi Arlanda lennujaamast. Juba laeva sisenedes sattusime keset igas vanuses mehi ja naisi, kes kõik tormasid taxfree poe poole, et sealt siis oma kajutitesse tassida kümnete liitrite kaupa igas kraadis alkoholi, nagu usinad töömesilased kevade esimest õietolmu. Tõsine šokk tabas meid aga kogu melu öisesse südamesse, Starlight Cafésse, sisenedes.

                Reisi alustasime koos Kristiina ja Maerega, et teha Arlanda Expressile astumine võimalikult pisaraterohkeks. Seetõttu otsustasimegi viimasel õhtul restoranis ette tähistada Kristiina sünnipäeva ja alkoholivaba veini nautida. Viimane aga võimaldas laeval toimuvat liigagi kaine pilguga jälgida.

Meie ees rullus lahti kaleidoskoopiline vaatepilt. Ööhämaruses oli suurde ja säravasse pessa kogunenud eriti kirev seltskond. Üle üldise sumina mängis valjult tüüpiline kruiisi süldibänd, mida saatis justkui kummaliste ja erksavärviliste džunglilindude pulmatants. Eriti jäid silma oma juba üpriski väärikast vanusest hoolimata hoogsalt puusi hööritavad peolised, kes tegid silmad ette endast oluliselt noorematele. Kuid hoopis ootamatult üllatav vaatepilt tabas meid pesa keskpõrandal. Showprogramm algas tavalise sünnipäevaliste lavalekutsumise ja loosimisega, mis oma „joovastuses“ peaesinejatega polnudki nii piinlik kui kõik järgnev. Järgmisena vallutas lavalauad äsjaabiellunud noorpaar, kes oleks justkui keskaegsesse häbiposti sattunud. Oma pealesunnitud avavalsi tantsisid nad maha „meisterlikult“, ülima hoolikusega jälgides, et nad üksteise jalgu ei murraks. Tagantjärgi ei teagi, kas vaatepilt oli lihtsalt piinlik või pigem halenaljakas, kuid muige tõi see pea kõigi nägudele.

Eelmise õhtu joovastusest ärgates ootas mõnda meist aga hommikul veel (ümber)pakkimine ning kiirelt Justiitsministeeriumile analüüsi lõpetamine. Peale ülikiiret vanalinna külastust tormasime ummisjalu ja kohvrite kolinal lennujaama rongile ning juba me olimegi õhus ja meie kauaoodatud fantastiline ja üllatustest pulbitsev reis võiski alata…

rootsi popurrii

One thought on “Hüvastijätt…”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s